Podstawy wizerunku w biznesie - Justyna Chełchowska

16.08.2023

OGWB

Dużo czytamy o wywieraniu pierwszego  wrażenia, o wizerunku w biznesie. Prawda to czy mit? ;)

Temat cyklicznie omawiamy na naszych spotkaniach, gdzie przy wsparciu Justyny Członkowie Stowarzyszenia mają stały dostęp do wiedzy z tego zakresu. Na ostanim spotkaniu Justyna omawiała podstawy wizerunku w biznesie.

Omawiany zakres na środowej prelekcji to uzyskanie odpowiedzi m.in. na poniższe pytania:

1. Czy aby na pewno nie ma się czym przejmować wychodząc na spotkanie biznesowe niezależnie czy idziesz tam jako Gość czy może już stały uczestnik/-ka wydarzenia?

2. Czy wybierając się na spotkanie biznesowe poświęcisz czas aby odpowiednio przygotować się do niego?

3. Czy znając zasady obowiązujące w danej organizacji będziesz się ich trzymał/-a szanując przy tym  pozostałych uczestników, gospodrzy wydarzenia?

4. Znasz tematy jakich nie powinno się poruszać w czasie takich wydarzeń?

5. Czy tylko ubiór wpływa na pierwsze wrażenie jakie chcesz wywrzeć na uczestnikach spotkania aby osiągnąć zamierzony cel?

 

Prawda jest taka, że niezależnie na jaką okoliczność się wybierasz z całą pewnością należy zwracać uwagę na panujące tam obyczaje  i dostosowanie ubioru do miejsa, okoliczności oraz czasu. Nie oznacza to abyśmy  na ten czas mieli kreować się na osoby jakimi nie jesteśmy bo brak autentyczności spowoduje, że po pierwsze nie będziecie się czuć sami ze sobą dobrze, po drugi inni to wyczują i osiągnięcie cel odwrotny od zamierzonego :)

Jeżeli macie pytania, problemy w swoich Zespołach odnośnie przestrzegania zasad wizerunku w biznesie i potrzebowalibyście wsparcia w tym zakresie polecamy kontakt z Justyną. 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100077988098881

Zapraszamy :na nasze cotygodniowe spotkania do Koszar Funka w Olsztynie!

Środa, godz. 8:30

Przyjdź i nas poznaj :)

 

Stowarzyszenie OGWB

 

 

 

Galeria