Coaching jako metoda wspierania rozwoju - Angelika Kubas

30.11.2022

Justyna

Czy zastanawiałałeś(aś) się po co Ci coach? Na naszym ostanim spotkaniu Angelika Kubas z Kobiecej Drogi przybliżyła nam jak powinna wyglądać praca z coachem, czego powinniśmy oczekwiać w czasie i po sesji z coachem? Czym jest coaching?

Coaching jest metodą rozwojową pozwalającą pozyskać wiedzę. Pomaga w znajdowaniu rozwiązań. Pamiętajcie, że coaching nie jest uczeniem, przekazywaniem wiedzy, dawaniem rad i porad oraz gotowych rozwiązań. To my sami odpowiadamy na wszystkie nasze pytania a coach  wskazuje tylko drogę, naprowadza na cel poprzez aktywne słuchanie, bycie z klientem w czasie całego spotkania.

W takim razie po co nam sesje coachingowe, co robi coach?

1. Pomagaga zdefiniować cel klienta i skonfrontować go z jego systemem wartości i przekonań;

2. Przekazuje szeroką  perspektywę i zasoby, z których klient nie zdawał sobie sprawy;

3. Daje narzędzia pozwalające na znalezienie rozwiązań;

4. Konfrontuje plany, pyta o realoność wymyślonych rozwiązań i działań;

5. Wspiera w działaniu, pomaga wyciągać wnioski.

 

Każde nasze spotkanie to dawka wiedzy z innej branży, dziedziny. Dzięki temu rozwijamy swoje kompentencje, zasoby wiedzy.

Działamy, rozwijamy się, wspieramy poprzez polecenia czy też inne działania. Jak co tydzień na naszych spotkaniach prezentujemy inny temat, z innej dziedziny. Przychodząc do nas niczego od Ciebie nie oczekujemy - tutaj niczego nie kupisz :) niczego nie chcemy Ci sprzedać :) Chcemy poznawać Przedsiębiorców, wspólnie podejmować różnego typu działania.

 

Do zobaczenia!

Stowarzyszenie OGWB

Galeria